FREE EXPEDITED SHIPPING on all orders over $1000. Use coupon code EXPSHIP
Shop Deals
97P150
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Bulova |
| Model # | 97P150 |
| Series / Collection | Sutton |
| Gender | Women's |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Color | Gold-tone |
| Case Size | 28 mm |
| Case Thickness | 7.55 mm |
| Dial Color | Silver |
| Markers | Diamond and Index Markers |
| Band Type | Bracelet |
| Band Color | Gold-tone |
| Band Material | Stainless steel |
| Band Width | 14 mm |
| Closure | Deployment with push button |
| Movement | Quartz |
| Display | Analog |
| Style | Dress/Formal |
| Water Resistant | 30 m (3 ATM) |
| UPC | 042429581234 |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified