Shop Deals
96R215
🚫 Out of Stock
| Brand | Bulova |
| Gender | Female |
| Model | 96R215 |
| Series | Marine Star |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meter |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 32 mm x 32mm |
| Case Thickness | 10.3 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Midnight Blue Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel set with Diamonds |
| Dial Hands | Silver Luminiscent |
| Dial Markers | Diamond and Roman Numeral |
| Calendar | Date display at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified