Shop Deals
1514180
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Hugo Boss |
| Model # | 1514180 |
| Series / Collection | Bossmatic |
| Gender | Men's |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Color | Gold-tone |
| Case Size | 42 mm |
| Case Thickness | |
| Dial Color | Black |
| Markers | Luminous Dot and Index Markers |
| Band Type | Bracelet |
| Band Color | Gold-tone |
| Band Material | Stainless steel |
| Band Width | 20 mm |
| Closure | Fold over with push button release |
| Movement | Automatic |
| Display | Analog |
| Style | Dress/Formal |
| Water Resistant | 100 m (10 ATM) |
| UPC | 885997590068 |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified