Shop Deals
1530040
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Hugo Boss |
| Model # | 1530040 |
| Series / Collection | Dare |
| Gender | Men's |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Color | Black |
| Case Size | 42 mm |
| Case Thickness | |
| Dial Color | Black |
| Markers | Luminous Index Markers |
| Band Type | Bracelet |
| Band Color | Black |
| Band Material | Stainless steel |
| Band Width | 20 mm |
| Closure | Fold over with push button release |
| Movement | Quartz |
| Display | Analog |
| Style | Casual |
| Water Resistant | 30 m (3 ATM) |
| UPC | 885997286558 |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified