Shop Deals
48116
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Item # | 48116 |
| Brand | Invicta |
| Series | Pro Diver |
| Gender | Men |
| Dial Color | Black |
| Dial Material | Sunray |
| Band Color | Gold/Stainless Steel |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Type | Stainless Steel |
| Case Tone | Stainless Steel |
| Case Diameter | 43mm |
| Strap Size | 22mm |
| Clasp | Fold over clasp with Safety Clasp |
| Crown Type | Screw Down |
| Water Resistant | 100m |
| Movement | Quartz |
| UPC Code | 886678641185 |
Collections: Bezali Products Invicta Watches
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified