Shop Deals
48392
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Item # | 48392 |
| Brand | Invicta |
| Series | Speedway |
| Gender | Men |
| Dial Color | Green |
| Dial Material | Sunray |
| Band Color | Silver-tone |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Type | Stainless Steel |
| Case Tone | Stainless Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Strap Size | 27mm |
| Clasp | Fold over clasp with Safety Clasp |
| Crown Type | Screw Down |
| Water Resistant | 50m |
| Movement | Quartz |
| UPC Code | 886678644810 |
Collections: Bezali Products Invicta Watches
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified