Shop Deals
96A285
🚫 Out of Stock
| Brand | Bulova |
| Model # | 96A285 |
| Series / Collection | Octava |
| Gender | Men's |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Color | Silver-tone |
| Case Size | 40 mm |
| Case Thickness | |
| Dial Color | Silver |
| Markers | Roman Numeral and index Markers |
| Band Type | Bracelet |
| Band Color | Silver-tone |
| Band Material | Stainless steel with set of Crystals |
| Band Width | 24 mm |
| Closure | Fold over with push button |
| Movement | Quartz |
| Display | Analog |
| Style | Dress/Formal |
| Water Resistant | 30 m (3 ATM) |
| UPC | 042429590939 |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified