Shop Deals
97P144
🚫 Out of Stock
| Brand | Bulova |
| Model # | 97P144 |
| Series / Collection | Rhapsody |
| Gender | Women's |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Color | Gold-tone |
| Case Size | 30 mm |
| Case Thickness | 6.9 mm |
| Dial Color | White |
| Markers | Diamond and Index Markers |
| Band Type | Bracelet |
| Band Color | Gold-tone |
| Band Material | Stainless steel |
| Band Width | 7 mm |
| Closure | Jewelry |
| Movement | Quartz |
| Display | Analog |
| Style | Casual |
| Water Resistant | 30 m (3 ATM) |
| UPC | 042429571150 |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified