Shop Deals
98B405
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Bulova |
| Model # | 98B405 |
| Series / Collection | Precisionist |
| Gender | Men's |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Color | Silver-tone |
| Case Size | 46 mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Dial Color | Black |
| Markers | Luminous Index Markers |
| Band Type | Bracelet |
| Band Color | Silver-tone |
| Band Material | Stainless steel |
| Band Width | 24 mm |
| Closure | Fold over with safety release |
| Movement | Quartz |
| Display | Analog |
| Style | Dress/Formal |
| Water Resistant | 300 m (30 ATM) |
| UPC | 042429593657 |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified