Shop Deals
BR01-CM-203-B-P-022
🚫 Out of Stock
| Brand | Bell & Ross |
| Gender | Male |
| Model | BR01-CM-203-B-P-022 |
| Series | Aviation Instruments |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Blue |
| Band Width | 24 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang Buckle |
| Case Material | CuSn8 Bronze with Precious Wood Case |
| Case Size | 46 mm x 46mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Square |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Lacquered White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull / Push |
| Bezel | CuSn8 Bronze |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numeral |
| Subdials | One - Small Second |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified