Shop Deals
A133751A1A1X2
🚫 Out of Stock
| Brand | Breitling |
| Gender | Male |
| Model | A133751A1A1X2 |
| Series | Super Avenger |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 24 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 48 mm x 48mm |
| Case Thickness | 17.73 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel, Uni-directional |
| Dial Hands | Silver-Tone Luminiscent |
| Dial Markers | Index Luminiscence |
| Calendar | Date display at the 3 O'clock position |
| Subdials | Three - 60 Seconds, 30 Minutes and 12 Hours |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified