STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
A1739102-BA80-162A
🚫 Out of Stock
| Brand | Breitling |
| Gender | Male |
| Model | A1739102-BA80-162A |
| Series | Superocean 44 |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 2000 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 44 mm x 44mm |
| Case Thickness | 17 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black Stainless Steel,Unidirectional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date Display at 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified