Shop Deals
A2337016-G753-154A
🚫 Out of Stock
| Brand | Breitling |
| Gender | Male |
| Model | A2337016-G753-154A |
| Series | Superocean Heritage |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 200 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 44 mm x 44mm |
| Case Thickness | 16 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Blue Stainless Steel,Unidirectional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date Display at 6 o'clock position |
| Subdials | Two - 30 Minutes and 60 Seconds |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified