Shop Deals
A3239011-BC35-435X
🚫 Out of Stock
| Brand | Breitling |
| Gender | Male |
| Model | A3239011/BC35/435X |
| Series | Avenger II GMT |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 43 mm x 43mm |
| Case Thickness | 12.2 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Solid |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw Locked |
| Bezel | Stainless Steel, Bi-directional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence Index |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified