STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
AB01154G-BD13LS
🚫 Out of Stock
| Brand | Breitling |
| Gender | Male |
| Model | AB01154G-BD13LS |
| Series | Chronomat 44 Airborn |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 500 Meters |
| Speacial Features | Chronograph Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 44 mm x 44mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel, Unidirectional |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 4 o'clock position |
| Subdials | Three - 1/4 second, 30 minute, 12 hour |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified