Shop Deals
U2337012-BB81RU
🚫 Out of Stock
| Brand | Breitling |
| Gender | Male |
| Model | U2337012-BB81RU |
| Series | Superocean |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 200 Meters |
| Speacial Features | Automatic Chronograph |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 24 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 16 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Unidirectional stainless steel |
| Dial Hands | Rose-tone |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display at the 12 o'clock position |
| Subdials | Two - 60 seconds and 30 minutes |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified