Shop Deals
A71356L2-Q579-367A
🚫 Out of Stock
| Brand | Breitling |
| Gender | Female |
| Model | A71356L2/Q579/367A |
| Series | Galactic 32 |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 32 mm x 32mm |
| Case Thickness | 12.7 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Solid |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Bronze |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date Display At 3 O'clock Position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified