Shop Deals
96P209
🚫 Out of Stock
| Brand | Bulova |
| Gender | Female |
| Model | 96P209 |
| Series | Classic |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Jewelry |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 33 mm x 18 mm mm x 33 mm x 18 mmmm |
| Case Thickness | 6.85 mm |
| Case Shape | Square |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black Mother of Pearl |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Stainless Steel with a Black Faceted Mineral |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamond |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified