Shop Deals
98R168
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Bulova |
| Gender | Female |
| Model | 98R168 |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 28 mm x 28mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Gold tone stainless steel set with Diamonds |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Diamonds |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified