Shop Deals
W6206000
🚫 Out of Stock
| Brand | Cartier |
| Gender | Male |
| Model | W6206000 |
| Series | Roadster |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment Buckle |
| Case Material | White Gold-Tone Stainless Steel |
| Case Size | 47 mm x 47mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Tonneau |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Brown |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | 18K White Gold-Tone |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date Display at 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified