Shop Deals
W62017V3
🚫 Out of Stock
| Brand | Cartier |
| Gender | Female |
| Model | W62017V3 |
| Series | Roadster |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 31 mm x 31mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Pink |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified