Shop Deals
WA503951
🚫 Out of Stock
| Brand | Cartier |
| Gender | Female |
| Model | WA503951 |
| Series | Tortue |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 34 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Rose Gold-Tone Stainless Steel |
| Case Size | 43 mm x 43mm |
| Case Thickness | 10.6 mm |
| Case Shape | Tonneau |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-Push |
| Bezel | Stainless Steel with Sets of Diamond |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified