Shop Deals
WE800631
🚫 Out of Stock
| Brand | Cartier |
| Gender | Female |
| Model | WE800631 |
| Series | Love |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Silver |
| Band Width | mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Rose Gold-Tone Stainless Steel |
| Case Size | 23 mm x 23mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Designed 18K Rose Gold-Tone Stainless Steel with Sets of Diamonds |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified