Shop Deals
WE902073
🚫 Out of Stock
| Brand | Cartier |
| Gender | Female |
| Model | WE902073 |
| Series | Ballon Bleu |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 28 mm x 28mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified