STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
GA120-1A
🚫 Out of Stock
| Brand | Casio |
| Gender | Male |
| Model | GA120-1A |
| Series | G-Shock |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 200 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Resin |
| Case Size | 51 mm x 51mm |
| Case Thickness | 17 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog-Digital |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Resin |
| Dial Hands | White |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Digital Dsplay of Day of the Week |
| Subdials | Digital - Date, Seconds and Day of the Week |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified