Shop Deals
GBA800-7A
🚫 Out of Stock
| Brand | Casio |
| Gender | Male |
| Model | GBA800-7A |
| Series | G-Shock |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 200 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | White |
| Band Width | mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Resin |
| Case Size | 48.6 mm x 48.6mm |
| Case Thickness | 15.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog-Digital |
| Dial Color | White |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Resin |
| Dial Hands | Luminous Black |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Day, Date and Month |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified