STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
MTP-1239D-1ADF
🚫 Out of Stock
| Brand | Casio |
| Gender | Male |
| Model | MTP-1239D-1ADF |
| Series | Classic |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over with Safety |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Ion Plated Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Day and Date display at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified