Shop Deals
CV1125
🚫 Out of Stock
| Brand | Christian Van Sant |
| Gender | Male |
| Model | CV1125 |
| Series | Somptueuse |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Brown |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver Roman numerals |
| Calendar | Date display at the 3 o'clock position |
| Subdials | Three - day, Month and 24 hour |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified