Shop Deals
14502823
🚫 Out of Stock
| Brand | Coach |
| Gender | Female |
| Model | 14502823 |
| Series | Ludlow |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Crystal |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 6 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Jewelry |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 11 mm x 11mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel set with Crystal |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Crystals set at the 6 and 12 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified