Shop Deals
14502843
🚫 Out of Stock
| Brand | Coach |
| Gender | Female |
| Model | 14502843 |
| Series | Delancey |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Purple |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over with Double Push Button Safety |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Purple |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Purple Ion-Plated Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Index and Arabic Numerals at 12 o'clock position |
| Subdials | Three - 24 Hours,Date and Day of the Week |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified