Shop Deals
A298-04277---298.100.46-F249-AD10
🚫 Out of Stock
| Brand | Corum |
| Gender | Male |
| Model | A298-04277---298.100.46-F249-AD10 |
| Series | Admiral AC-One 45 Openworked Tourbillon |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 23/20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Carbon |
| Case Size | 45 mm x 45mm |
| Case Thickness | 14.3 mm |
| Case Shape | Dodecagon |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Skeleton |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Carbon |
| Dial Hands | Rose Gold-Tone Luminiscent |
| Dial Markers | Nautical Pennants |
| Subdials | Two - 3 Minutes Counter and Power Reserve Indicator |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified