Shop Deals
DZ7313
🚫 Out of Stock
| Brand | Diesel |
| Gender | Male |
| Model | DZ7313 |
| Series | Mr. Daddy 2.0 |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph 4 Time Zones |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 28 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 57 mm x 66mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Black stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o'clock position |
| Subdials | Three - 60 second, 60 minute and 24 hour |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified