Shop Deals
FC-303C5B4
🚫 Out of Stock
| Brand | Frederique Constant |
| Gender | Male |
| Model | 303C5B4 |
| Series | Clear Vision |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Solid |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Brown |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Rose Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminous Rose-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date Display At 3 O'clock Position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified