Shop Deals
H52545339
🚫 Out of Stock
| Brand | Hamilton |
| Gender | Male |
| Model | H52545339 |
| Series | Pulsomatic |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Digital |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 36 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 48 mm x 39mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Digital |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified