STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
H64514551
🚫 Out of Stock
| Brand | Hamilton |
| Gender | Male |
| Model | H64514551 |
| Series | Flight Timer |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Digital/Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull Push |
| Bezel | Stainless Steel,Unidirectional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date Display at 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified