Shop Deals
H24211732
🚫 Out of Stock
| Brand | Hamilton |
| Gender | Female |
| Model | H24211732 |
| Series | Ventura |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Butterfly |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 28 mm x 24mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Triangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified