Shop Deals
H39415754
🚫 Out of Stock
| Brand | Hamilton |
| Gender | Female |
| Model | H39415754 |
| Series | Valiant |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34 mm x 34mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified