Shop Deals
1901065
🚫 Out of Stock
| Brand | Juicy Couture |
| Gender | Female |
| Model | 1901065 |
| Series | Pedigree |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Rose Gold-Tone |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Rose Gold-Tone |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Rose Gold-Tone Stainless Steel with Sets of Crystal |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Crystal,Index at 3,6 and 9 o'clock position and Arabic Numeral at 12 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified