Shop Deals
KSW1243
🚫 Out of Stock
| Brand | Kate Spade |
| Gender | Female |
| Model | KSW1243 |
| Series | Mini Monterey |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Crystal |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Rose-Tone |
| Band Width | 10 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 24 mm x 24mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Rose gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Rose-Tone |
| Dial Markers | Crystal |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified