Shop Deals
2000725
🚫 Out of Stock
| Brand | Lacoste |
| Gender | Female |
| Model | 2000725 |
| Series | Biarritz |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Ceramic |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Black ceramic |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified