Shop Deals
MBM3371
🚫 Out of Stock
| Brand | Marc Jacobs |
| Gender | Female |
| Model | MBM3371 |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Subdials | Three - 60 seconds, 60 minutes and 1/10th of a second |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified