Shop Deals
MBM8647
🚫 Out of Stock
| Brand | Marc Jacobs |
| Gender | Female |
| Model | MBM8647 |
| Series | Fergus |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Gold-Tone index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified