Shop Deals
MK2429
🚫 Out of Stock
| Brand | Michael Kors |
| Gender | Female |
| Model | MK2429 |
| Series | Whitley |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Crystal |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Blue |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Gold tone stainless steel set with crystals |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Gold-Tone Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o'clock position |
| Subdials | day of the week |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified