Shop Deals
MK6119
🚫 Out of Stock
| Brand | Michael Kors |
| Gender | Female |
| Model | MK6119 |
| Series | Parker |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 12 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Rose gold tone stainless steel set with crystals |
| Dial Hands | Gold-tone |
| Dial Markers | Crystals |
| Calendar | Date display at the between the 4 and 5 o'clock position. |
| Subdials | Three - 60 second, 30 minute and 12 hour |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified