STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
0607271
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Movado |
| Gender | Male |
| Model | 0607271 |
| Series | Museum |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified