Shop Deals
3600145
🚫 Out of Stock
| Brand | Movado |
| Gender | Unisex |
| Model | 3600145 |
| Series | Bold |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Digital |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 26 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 45 mm x 45mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Digital |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Brown PVD |
Collections: .
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified