STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
0606817
🚫 Out of Stock
| Brand | Movado |
| Gender | Female |
| Model | 0606817 |
| Series | Sapphire |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Crystal, Dot |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Gold-Tone |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 28 mm x 28mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Gold-Tone |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Diamond and Dot at 12 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified