Shop Deals
0607076
🚫 Out of Stock
| Brand | Movado |
| Gender | Female |
| Model | 0607076 |
| Series | Masion |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Rose-Tone |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 26 mm x 26mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Rose gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Rose-Tone |
| Dial Markers | Diamonds |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified