Shop Deals
2600129
🚫 Out of Stock
| Brand | Movado |
| Gender | Female |
| Model | 2600129 |
| Series | Series 800 |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 200 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Hidden Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel with Sets of Diamond |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Diamond |
| Subdials | Three - 30 Minutes,60 Seconds and Date |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified