STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
3600283
🚫 Out of Stock
| Brand | Movado |
| Gender | Female |
| Model | 3600283 |
| Series | Bold |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Black |
| Band Width | 10 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34 mm x 34mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Gold-Tone |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified